O MNIE

O MNIE

Mam 28 lat. Urodziłam i wychowałam się w Łodzi. Uwielbiam to miasto, jego klimat i z wielką radością obserwuję jego rozwój i transformacje. Studiowałam prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Od kilku lat mieszkam i pracuję w Warszawie. To miasto również zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Ale tak to już chyba ze mną jest, że szybko przystosowuję się do otoczenia i wszędzie staram się dostrzec piękno. Niewątpliwie zawdzięczam to moim rodzicom. Od najmłodszych lat jeździłam z rodziną po Europie i nie tylko. To oni zaszczepili we mnie chęć odkrywania, czego zapewne czasem żałują, martwiąc się, kiedy jestem w podróży.

Szalona, roztrzepana. Tylko ci, którzy dobrze mnie znają, wiedzą, że to tylko pozory. Tak naprawdę zawsze mam jakiś plan, nic nie dzieje się bez przyczyny. Zdarza się, że jedyny plan to jego brak, ale widocznie wtedy potrzebuję zrobić coś spontanicznie. Tak jak mówię – niczego nie pozostawiam przypadkowi 🙂

Chodzę własnymi ścieżkami, nie umiem uczyć się na czyichś błędach. W każdej sytuacji chcę sobie wyrobić własne zdanie, więc od początku staram się z nikim nie zgadzać. Czasem tylko po to, żeby urozmaicić dyskusję.

Obserwatorka. Lubię analizować i przewidywać czyjeś zachowania. Fascynuje mnie ludzka natura, zachowania, motywacje. Zazwyczaj nie ujawniam wyników swoich obserwacji, żeby moi rozmówcy nadal czuli się przy mnie swobodnie. Odpoczywam w towarzystwie ciekawych, nietuzinkowych i pozytwynie nastawionych do życia ludzi. Właśnie takich spotykam podczas podróży.

Podróżniczka. Nawet w swoim rodzinnym mieście, podczas codziennych wypraw środkami komunikacji na trasie dom – uczelnia, starałam się dostrzegać coś nowego, zachwycać się architekturą, pogodą, rozmawiać z nowopoznanymi ludźmi. Czasem z nudy pytam przechodniów o drogę.

Baaardzo uczuciowa. Jest to niewątpliwie moja wada, którą staram się ukryć pod płaszczykiem pewności siebie i beztroskim podejściem do życia. Żeby nikt tego nie wykorzystywał. Ale prawda jest taka, że nie chce by było inaczej. Przeżywam i odczuwam całą sobą, dzięki czemu życie jest bardziej kolorowe i soczyste.

Bezkompromisowa. Jak kochać to księcia, jak kraść to miliony… Nie interesują mnie częściowe rozwiązania, substytuty. Biorę wszystko albo nic. Lubię ryzyko.

 

Należę do: